Zakłady bukmacherskie baseball 2026: ile zostaje ze stawki po podatku i u kogo gra się taniej

Updated November 2026
Licensed
usAvailable in US
Fast payouts
18+ Only
Piłka baseballowa na drewnianym biurku obok laptopa i notatnika
Koszt zakładu na baseball liczy się przed postawieniem kuponu, a nie po jego rozliczeniu.

Zakłady bukmacherskie na baseball w 2026 przyjmuje każdy z dziewięciu porównywanych legalnych operatorów, zawsze z MLB i z ofertą na żywo. Rachunek zaczyna się jednak, zanim miotacz wykona pierwszy rzut: z każdych 100 zł stawki do gry wchodzi 88 zł, bo 12% zabiera podatek od stawki. To dopiero początek. Przy kursach 1,90 po obu stronach run line’u na pojedynczym kuponie statystycznie wraca do gracza 83,6% postawionej kwoty, a w kuponie AKO z trzech zdarzeń już tylko 75,4%.

Skoro sam koszt gry wszędzie wygląda podobnie, różnice między biurami sprowadzają się do trzech spraw. Pierwsza to warunki gry bez podatku, jedyny sposób na odzyskanie brakujących 12%. Drugą są transmisje: mecze pokazuje siedmiu z dziewięciu operatorów, każdy na nieco innych zasadach. Trzecią stanowią ligi spoza MLB, czyli Japonia, Korea i Meksyk, dostępne tylko u części bukmacherów. Reszta, łącznie z progiem 2280 zł, powyżej którego wygraną obciąża 10% ryczałt, jest stała i znana z góry.

Zakłady bukmacherskie na baseball: MLB to podstawa, Azja i Meksyk to dodatek tylko u części operatorów

Zakłady bukmacherskie na baseball wyglądają w dziewięciu porównywanych biurach podobnie tylko na pierwszy rzut oka. Każde z nich działa na zezwoleniu Ministra Finansów i każde ma w ofercie MLB, więc amerykańska liga jest wspólnym mianownikiem, a nie argumentem za którymkolwiek operatorem. Nadzór kosztuje: podatek od gier obciąża stawkę kuponu, o ile bukmacher nie zdejmie go w konkretnej promocji. Prawdziwe różnice pojawiają się dopiero tam, gdzie kończy się MLB, czyli przy ligach azjatyckich, meksykańskich i przy głębokości rynków na zawodników. Tu rozjazd jest duży.

Mecz dzieli się na inningi. W każdym z nich obie drużyny raz atakują i raz bronią, a punktem jest run, zdobywany wtedy, gdy zawodnik obiegnie bazy i wróci na pole domowe. W obronie najwięcej zależy od miotacza, bo to jego rzuty decydują, ilu odbijających w ogóle dotrze na bazę. Stąd biorą się osobne linie na jego strikeouty i auty, które Superbet wystawia obok zwycięzcy, handicapu, liczby runów i runów w pojedynczym inningu. Przy remisie po regulaminowych inningach mecz przechodzi w dogrywkę, czyli kolejne inningi rozgrywane aż do rozstrzygnięcia.

Ta ostatnia zasada ma bezpośredni wpływ na kupon. Superbet nazywa swój podstawowy rynek wprost „zwycięzcą z dogrywką”, co oznacza, że dodatkowe inningi wliczają się do wyniku, a typ na zwycięzcę nie zostawia miejsca na remis. Fortuna i forBET opierają ofertę na tym samym trójkącie: zwycięzca, handicap, runy, przy czym forBET nazywa ostatnią kategorię totalami. Na tym poziomie oferta wszystkich biur jest do siebie zbliżona i dopiero rynki szczegółowe zaczynają odróżniać jednych operatorów od drugich.

Skala MLB tłumaczy, dlaczego żaden z dziewięciu operatorów jej nie pomija. Trzydzieści drużyn po 162 mecze daje 2430 spotkań w sezonie (30 × 162 / 2, bo w każdym meczu grają dwa zespoły). Przy takiej podaży kalendarz wypełnia się sam, więc o wartości oferty decyduje to, co da się obstawić w obrębie jednego meczu. STS prowadzi pełny sezon z zakładami na zawodnika, obejmującymi strikeouty, home runy, RBI i hity, a do tego typy sezonowe na MVP. Betclic deklaruje ponad trzydzieści typów rynków na zawodnika. Z kolei ETOTO ma pełny sezon z zakładami na graczy, a Betfan łączy rynki na zawodnika z rynkami na inningi.

Na drugim biegunie stoi TOTALbet: wyłącznie MLB i żadnych zakładów na zawodnika. Obstawiający statystyki miotacza nie znajdzie tam swojego rynku, bo go po prostu nie ma. LV BET wychodzi poza MLB w inną stronę niż reszta, bo dokłada mecze reprezentacji. Z rynków wymienia jednak zwycięzcę meczu i typy na zwycięzcę dywizji, ligi i turnieju, czyli więcej zakładów długoterminowych niż szczegółowych rynków na pojedynczy mecz.

Azja to osobny rozdział. Japońska NPB ma 12 drużyn i 143 mecze na zespół, co daje 858 spotkań w sezonie. Koreańska KBO liczy dziesięć drużyn, z których każda gra z każdą 16 razy: dziewięciu rywali razy 16 to dokładnie 144 mecze na zespół i 720 spotkań łącznie. Razem obie ligi dają 1578 meczów, czyli 64,9% wolumenu MLB. Pełną ofertę na obie ligi mają jednak tylko Superbet i Fortuna, a forBET prowadzi ligi azjatyckie okazjonalnie. U pozostałych sześciu operatorów baseball oznacza MLB, a w przypadku LV BET jeszcze mecze reprezentacji.

Zestawienie trzech głównych lig pokazuje, jak szybko zawęża się wybór po wyjściu poza Amerykę. Liczba meczów łącznie wynika z prostego działania: drużyny razy mecze na drużynę, podzielone przez dwa.

Liga Drużyny Mecze na drużynę Mecze w sezonie łącznie Operatorzy prowadzący ligę
MLB 30 162 2430 Superbet, STS, Betclic, Fortuna, ETOTO, LV BET, Betfan, forBET, TOTALbet
NPB (Japonia) 12 143 858 Superbet, Fortuna; forBET okazjonalnie
KBO (Korea Południowa) 10 144 720 Superbet, Fortuna; forBET okazjonalnie

Gracz zainteresowany Japonią lub Koreą ma realnie dwa adresy, bo „okazjonalnie” w ofercie forBET nie pozwala zaplanować gry na cały sezon. Między tymi dwoma operatorami różnice też istnieją. Fortuna dokłada MiLB, czyli niższe ligi amerykańskie, zarówno przed meczem, jak i na żywo, oraz rozgrywki w Meksyku. Superbet ma ligi meksykańskie i karaibskie oraz World Baseball Classic. W obu przypadkach trzeba jednak pamiętać o drugiej stronie rachunku: Superbet nie ma żadnej promocji bez podatku, a w Fortunie gra bez podatku obejmuje wyłącznie kupony BetBuilder.

Szerokość oferty to tylko jedna połowa wyboru. Druga to koszt, który u legalnego bukmachera jest znany z góry i daje się policzyć co do grosza, zanim padnie pierwszy run.

Ile wynosi podatek od zakładów na baseball?

Podatek wynosi 12% stawki i wynika z art. 73 ust. 1 pkt 4 oraz art. 74 pkt 7 ustawy o grach hazardowych. Ze 100 zł postawionych na kupon do gry trafia 88 zł, a potencjalną wygraną liczy się właśnie od tej kwoty. Podatek nie obowiązuje tylko w promocjach gry bez podatku, które oferuje część operatorów.

Czy od wygranej w zakładach na baseball trzeba zapłacić podatek?

Dodatkowy podatek pojawia się dopiero przy wygranej powyżej 2280 zł z jednego kuponu. Wtedy obowiązuje 10% ryczałt na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 6a i art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o PIT, a pobiera go bukmacher. Poniżej progu jedynym kosztem pozostaje 12% potrącone wcześniej ze stawki.

Run line, totale i inningi: każdy rynek rozlicza się inaczej, a faworyt musi wygrać dwoma runami

Potrącenie ze stawki działa identycznie na każdym kuponie, za to moment rozstrzygnięcia zakładu już nie. W baseballu zakłady rozlicza się według kilku różnych zegarów. Jedne czekają na ostatni run meczu łącznie z dogrywką, inne zamykają się po jednym inningu, a jeszcze inne patrzą wyłącznie na statystyki konkretnego zawodnika. Gracz, który traktuje wszystkie rynki jak jeden typ „na wynik”, potrafi przegrać kupon, który w jego przekonaniu był wygrany. Najwięcej nieporozumień budzi run line, bo na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły zakład na zwycięzcę.

Run line to baseballowa nazwa handicapu o wartości 1,5 runu. Faworyt dostaje -1,5, więc typ na niego wchodzi dopiero przy zwycięstwie co najmniej dwoma runami. Wynik 4:3 oznacza dla obstawiającego przegrany kupon, choć jego drużyna schodzi z boiska jako zwycięzca. Druga strona linii działa odwrotnie. Słabszy zespół z +1,5 „wygrywa” zakład, gdy wygra mecz albo przegra go jednym runem, więc porażka 3:4 zamienia się w trafiony typ. Sens tego rynku polega na wyrównaniu szans obu stron, tak by zamiast wyraźnego faworyta i wyraźnego outsidera powstały dwie opcje wycenione podobnie.

Najprostszy przypadek to kursy 1,90 po obu stronach linii. Każdy z nich odpowiada prawdopodobieństwu 1/1,90, czyli 52,63%. Suma obu stron wynosi więc 105,26%, a nie 100%. Ta nadwyżka to marża bukmachera, po angielsku overround, i ona wyznacza wypłatę rynku: 100 podzielone przez 105,26 daje 95%. W rynku, w którym obie strony mają realnie po 50% szans, z każdych 100 zł postawionych bez podatku wracałoby przeciętnie 95 zł. Pozostałe 5 zł to cena za samo wejście do gry, ukryta w kursie, a nie wypisana na kuponie.

Wypłata 95% dotyczy jednak stawki brutto, a do gry wchodzi tylko 88 zł ze 100 zł. Trafiony typ po 1,90 daje wtedy 88 × 1,90, czyli 167,20 zł. Przy realnej szansie 50% średni zwrot to połowa tej kwoty, 83,60 zł, a więc 83,6% stawki. Ten sam wynik daje mnożenie 0,88 × 0,95. Z każdych 100 zł postawionych na run line przeciętnie ubywa 16,40 zł, z czego 11,40 zł przypada na podatek, a 4,40 zł na marżę. Podatek kosztuje więcej niż marża. Żadna analiza meczu nie odrabia tej różnicy, bo zostaje ona pobrana, zanim pierwszy miotacz wejdzie na boisko.

Wypłata 95% to przy tym scenariusz łagodny. Pomiary u porównywanych operatorów obejmują piłkę nożną, koszykówkę i tenis, nie baseball, i mieszczą się w przedziale od 91,11% w Betclic do 94,86% w LV BET. Przy wypłacie z dolnej granicy zwrot po podatku spada do 80,2%, bo 0,88 × 0,9111 daje 0,8018. Jak dokładnie każde biuro wycenia MLB, z tych liczb nie wynika. Rząd wielkości kosztu pozostaje jednak ten sam: na pojedynczym kuponie do gracza wraca przeciętnie od czterech piątych do mniej więcej 84% stawki, w zależności od tego, jak ciasno skrojony jest kurs.

Totale, czyli zakłady na łączną liczbę runów obu drużyn, rozlicza się dopiero po ostatnim runie meczu, łącznie z dogrywką. Identycznie działa zakład na zwycięzcę. Superbet opisuje go w swojej ofercie wprost jako zwycięzcę z dogrywką, a Fortuna i forBET wymieniają zwycięzcę i liczbę runów obok handicapu jako podstawowe rynki baseballowe. Dla typu na zwycięzcę oznacza to tyle, że remis po regulaminowej części gry niczego nie rozstrzyga, a kupon czeka na dalszy ciąg. Dla totali konsekwencja jest poważniejsza, bo dodatkowe inningi zmieniają sumę, na którą postawiono pieniądze.

Uwaga! Dogrywka liczy się w totalach i w zakładzie na zwycięzcę. Przy linii 8,5 runu wynik 4:4 po dziewięciu inningach daje 8 runów i na tym etapie wygrywający typ „poniżej”, ale pierwszy run w dogrywce podnosi sumę do 9 i zamienia kupon w przegrany. Kolejne inningi mogą runy tylko dodać, nigdy ich nie odejmują.

Ta asymetria działa wyłącznie przeciwko jednej stronie totalu. Typ „powyżej” zyskuje w dogrywce dodatkowe inningi, w których brakujące runy mogą jeszcze paść. Typ „poniżej” w najlepszym razie przetrwa ją bez strat, a każdy run w dodatkowym inningu przybliża go do porażki. Remis tuż przed końcem regulaminowej gry to więc dla obstawiającego „poniżej” moment największego ryzyka, nawet jeśli suma runów wygląda wtedy bezpiecznie. Kurs na „poniżej” nie zawiera przy tym osobnej premii za ten scenariusz, bo dogrywka jest po prostu częścią meczu, który się wycenia.

Inaczej zachowują się rynki na inningi. Superbet ma w ofercie runy w inningu, Betfan buduje baseball wokół MLB z rynkami na inningi, a w obu przypadkach typ rozlicza się niezależnie od wyniku końcowego. Zakład na pierwszy inning zamyka się po pierwszym inningu i nic, co wydarzy się później, łącznie z dogrywką, nie ma na niego wpływu. Rozstrzygnięcie zapada szybko, ale na podstawie krótkiego fragmentu gry. Mniej czasu na boisku oznacza mniej okazji, by wynik wrócił do tego, czego spodziewała się analiza, więc przypadek waży tu więcej niż w zakładzie na cały mecz.

Rynki na miotacza i zawodnika kierują się jeszcze inną logiką. Superbet przyjmuje zakłady na strikeouty i auty miotacza, STS na strikeouty, home runy, RBI i hity, a Betclic deklaruje ponad trzydzieści typów rynków na zawodnika. ETOTO i Betfan mają zakłady na zawodnika w mniej szczegółowym opisie, natomiast TOTALbet ogranicza baseball do MLB bez rynków na zawodnika. Typ na liczbę strikeoutów miotacza wygrywa, jeśli miotacz osiągnie linię, nawet gdy jego drużyna przegra mecz wysoko. Wynik spotkania przestaje mieć znaczenie, ale podatek obciąża taki kupon dokładnie tak samo jak run line.

Najdłużej czekają na rozliczenie typy sezonowe. LV BET przyjmuje zakłady na zwycięzcę dywizji, ligi i turnieju, a STS typy sezonowe na MVP. Pieniądze postawione na taki rynek zostają zamrożone do końca rozgrywek, a 12% znika ze stawki od razu, w dniu zawarcia zakładu, a nie przy rozliczeniu. Przez kilka miesięcy ta kwota nie może pracować na innych kuponach, więc przy sezonowych typach koszt obejmuje także czas. Wygrana powyżej 2280 zł z jednego kuponu, łatwiejsza do osiągnięcia przy wysokich kursach na długi termin, uruchamia przy tym 10% ryczałt pobierany przez bukmachera.

Co oznacza run line w zakładach na baseball?

To handicap 1,5 runu nałożony na wynik meczu: faworyt startuje z -1,5, słabsza drużyna z +1,5. W ofertach porównywanych biur rynek figuruje jako handicap, tak opisują go Superbet, Fortuna i forBET. Ponieważ linia kończy się połówką, kupon jest zawsze wygrany albo przegrany, bez zwrotu stawki.

Dłonie z ołówkiem nad notatnikiem i kalkulatorem podczas liczenia stawki
Przy 12% podatku z kuponu za 100 zł do gry trafia 88 zł.

Jak obstawiać baseball, żeby wiedzieć, ile naprawdę stawia się na kupon

Skoro w run line nie ma zwrotu, każdy kupon kończy się jednym z dwóch rachunków, a ich wysokość da się ustalić jeszcze przed pierwszym rzutem. Na pytanie, jak obstawiać baseball w legalnym polskim biurze, odpowiedź zaczyna się zatem od arytmetyki, nie od wyboru drużyny. Od każdej stawki bukmacher odejmuje 12% podatku od gier, którego podstawą są art. 73 ust. 1 pkt 4 i art. 74 pkt 7 ustawy o grach hazardowych. Ze 100 zł wpisanych w polu stawki do gry wchodzi 88 zł. Kwota widoczna na ekranie i kwota, która faktycznie pracuje na kursie, to dwie różne liczby.

Drugi koszt pojawia się dopiero przy wygranej i dotyczy wyłącznie większych kuponów. Gdy wygrana z jednego kuponu przekracza 2 280 zł, obejmuje ją 10% ryczałt wynikający z art. 21 ust. 1 pkt 6a i art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Pobiera go bukmacher, a na saldo trafia kwota już pomniejszona. Podatek od stawki płaci się zawsze, także na przegranym kuponie, ryczałt zaś tylko wtedy, gdy kupon wszedł i przeskoczył próg. Te dwa momenty – wpłata i wypłata – wyznaczają cały koszt gry, zanim w ogóle padnie pytanie o miotacza.

Statystyki miotaczy i formy drużyn przed wyborem typu

Analiza ma sens tylko wtedy, gdy przeskakuje poprzeczkę ustawioną przez podatek. Przy kursie 1,90 bez żadnych potrąceń próg rentowności, czyli odsetek trafień potrzebny do wyjścia na zero, wynosi 52,6%. Po odjęciu 12% od stawki wygrana ze 100 zł spada do 167,20 zł, a próg rośnie do 59,8%. Różnica to 7,2 punktu procentowego. Tyle musi dołożyć wiedza o miotaczach, składach i formie, żeby gracz w ogóle wrócił do punktu wyjścia, a zarobkiem staje się dopiero każdy punkt ponad to.

Od miotacza rozpoczynającego mecz zaczyna się każda poważna analiza baseballu. W pojedynczym spotkaniu to on w największym stopniu decyduje, ilu runów może się spodziewać rywal, i to jego nazwisko kształtuje kurs mocniej niż nazwisko któregokolwiek pałkarza. Typ zbudowany wokół jednego startera traci podstawę, gdy na boisko wychodzi inny zawodnik. Co dzieje się wtedy z postawionym kuponem, rozstrzyga regulamin konkretnego biura, a nie intuicja obstawiającego.

Statystyki miotacza da się zamienić w zakład bezpośrednio, choć nie u każdego operatora. Superbet prowadzi rynki na strikeouty i auty miotacza, STS na strikeouty, home runy, RBI i hity, Betclic ponad trzydzieści typów rynków na zawodnika. TOTALbet ogranicza baseball do MLB i nie ma zakładów na zawodnika, przez co analiza konkretnego startera przekłada się tam wyłącznie na zwycięzcę, handicap albo totale. Ma to znaczenie praktyczne: rynki na miotacza rozliczają się niezależnie od wyniku końcowego, a trafnie oceniony starter nie wymaga trafnego typu na cały mecz.

Forma drużyny to drugi filar analizy i zarazem pułapka. Sezon MLB jest długi, mecze idą seriami, a kilka wygranych z rzędu często mówi więcej o rotacji miotaczy, na którą trafił zespół, niż o jego rzeczywistej sile. Run line dokłada osobny warunek. Faworyt z -1,5 musi wygrać dwoma runami, toteż dobra passa ma wartość dopiero wtedy, gdy przekłada się na przewagę na tablicy wyników. Liczy się różnica, nie wynik. Mecz wygrany jednym runem trafia do tabeli jako zwycięstwo, a na kuponie z handicapem jest porażką.

Podatek od gier na konkretnym kuponie krok po kroku

Najprostszy przypadek to kupon SOLO za 100 zł na faworyta z run line -1,5 po kursie 1,90. Kwota mieści się w codziennej grze, a kurs odpowiada typowej linii rynku dwudrogowego, dzięki czemu rachunek pokazuje koszt podatku bez żadnych upiększeń.

Krok 1

Ze stawki 100 zł bukmacher pobiera 12% podatku od gier, czyli 12 zł. Na kursie pracuje 88 zł.

Krok 2

Przy trafieniu kwota w grze mnoży się przez kurs: 88 zł × 1,90 = 167,20 zł. Bez podatku byłoby to 190 zł.

Krok 3

Wygrana 167,20 zł nie przekracza 2 280 zł, ryczałt 10% nie występuje i cała kwota trafia na saldo.

Krok 4

Zysk wynosi 67,20 zł zamiast nominalnych 90 zł. Przy przegranej przepada 100 zł, z czego 12 zł to podatek zapłacony niezależnie od wyniku.

W praktyce kurs 1,90 działa jak 1,672. Brakujące 22,80 zł to 25,3% nominalnego zysku, a więc podatek liczony od stawki zabiera ponad jedną czwartą tego, co kupon miał zarobić. Ta różnica powtarza się na każdej wygranej setce przez cały sezon, dlatego w skali kilkudziesięciu kuponów przestaje być drobnym narzutem i staje się głównym kosztem gry.

Przy większych kwotach do rachunku dochodzi ryczałt. Zestawienie obejmuje trzy warianty tego samego zakładu po kursie 1,90: kupon bez podatku dostępny w promocjach, standardowy kupon za 100 zł oraz kupon za 1 500 zł, którego wygrana przekracza próg.

Scenariusz Stawka W grze po podatku Wygrana przy 1,90 Ryczałt 10% Na saldo
SOLO 1,90 bez podatku 100 zł 100 zł 190 zł 0 zł 190 zł
SOLO 1,90 z podatkiem 100 zł 88 zł 167,20 zł 0 zł 167,20 zł
SOLO 1,90, wygrana powyżej 2 280 zł 1 500 zł 1 320 zł 2 508 zł 250,80 zł 2 257,20 zł

Ostatni wiersz kryje paradoks progu. Kupon za 1 500 zł zostawia na saldzie 2 257,20 zł, czyli mniej niż sam próg, do którego ryczałtu nie ma wcale. Przy kursie 1,90 wygrana zatrzymuje się dokładnie na 2 280 zł przy stawce 1 363,64 zł, a zysk wynosi wtedy 916,36 zł. Wyższa stawka przynosi 757,20 zł. Gracz dokłada do kuponu 136,36 zł i zarabia o 159,16 zł mniej, bo ryczałt obejmuje całą wygraną, a nie tylko nadwyżkę ponad próg. Pierwszy wiersz opisuje z kolei stan wyjątkowy: Superbet, STS i Betfan nie mają promocji bez podatku, toteż u nich drugi wiersz dotyczy każdego kuponu.

Rachunek kończy się na stawce i wypłacie także z powodu prawnego. Art. 29c zakazuje bukmacherowi oferowania i reklamowania czynności bankowych, a konto gracza nie jest rachunkiem, na którym cokolwiek przyrasta. Środki zostawione na saldzie między kuponami nie zarabiają i nie zmniejszają kosztu podatku. Mogą stać się kolejną stawką pomniejszoną o 12% albo wypłatą, trzeciej drogi przepisy nie przewidują.

Czy baseball można obstawiać na żywo?

Tak, wszystkie dziewięć porównywanych biur przyjmuje zakłady na żywo na baseball, z rynkami na runy i wynik inningu. Superbet ma osobne rynki na runy w inningu, ETOTO ogranicza liczbę rynków na żywo, a forBET pokazuje przebieg części meczów w graficznym match trackerze. Podatek 12% obejmuje kupony na żywo tak samo jak przedmeczowe.

Czy mecze MLB można oglądać u bukmachera?

Transmisje wybranych wydarzeń prowadzi siedmiu z dziewięciu porównywanych operatorów, bez ETOTO i forBET. Warunki dostępu się różnią: STS TV wymaga zalogowania i kuponu postawionego w ciągu ostatnich 24 godzin, Superbet udostępnia obraz bez kuponu i bez dodatniego salda. Transmisje obejmują wybrane mecze, więc konkretny mecz MLB nie jest gwarantowany.

Typy bukmacherskie na baseball w AKO: kupon z trzech zdarzeń zwraca 75,4% stawki, chyba że gra się bez podatku

Na baseball typy bukmacherskie łączy się w AKO z prostego powodu: trzy kursy po 1,90 dają razem 6,86, a taka liczba na kuponie kusi bardziej niż pojedyncze 1,90. Rachunek oczekiwanej wypłaty idzie w przeciwną stronę. Każde zdarzenie wnosi do kuponu własną marżę, a marże się mnożą, nie sumują. Przy wypłacie rynku 95%, czyli przy run line wycenionym po 1,90 z obu stron, pojedynczy zakład oddaje statystycznie 95 zł ze 100 zł. Dwa zdarzenia to 0,95 × 0,95, czyli 90,3%. Przy trzech wynik spada do 85,7%.

Na to nakłada się podatek od gier. Bukmacher pobiera 12% od stawki, więc ze 100 zł do gry wchodzi 88 zł i dopiero tę kwotę mnoży się przez kurs. Mnożnik 0,88 trafia na kupon raz, bez względu na liczbę zdarzeń, ale spotyka wynik już okrojony przez trzy marże. Iloczyn 0,857 × 0,88 daje 75,4%, podczas gdy pojedynczy kupon po podatku zwraca 83,6%. Różnica 8,2 punktu procentowego to cena dwóch dodatkowych typów. Przy 100 kuponach po 100 zł oznacza to statystycznie 2460 zł straty na trójkach wobec 1640 zł na pojedynczych zakładach.

Konkretny kupon pokazuje, gdzie znikają pieniądze. Trzy zdarzenia po 1,90 dają kurs łączny 6,859, więc bez podatku stawka 100 zł przyniosłaby 685,90 zł. Po potrąceniu 12 zł gra 88 zł, a wygrana wynosi 603,59 zł. Brakujące 82,31 zł to dokładnie owe 12 zł pomnożone przez kurs łączny. Im wyższy kurs AKO, tym boleśniej podatek widać w złotówkach, choć proporcjonalnie zabiera zawsze tyle samo.

Bez podatku kolejność się odwraca. Trójka bez podatku wraca do 85,7%, czyli wyżej niż pojedynczy kupon obciążony podatkiem. Tylko wtedy łączenie typów ma uzasadnienie arytmetyczne, a nie wyłącznie emocjonalne. Dwa zdarzenia bez podatku dają 90,3%, a pojedynczy zakład pełne 95%. Hasło „bez podatku” oznacza więc w praktyce odzyskanie 10,3 punktu procentowego na trójce i 11,4 punktu na kuponie SOLO. Marża zostaje nietknięta. Promocja zdejmuje podatek, nie przewagę bukmachera, a przy 85,7% każde 100 zł obrotu kosztuje statystycznie 14,30 zł.

Sześć z dziewięciu porównywanych biur oferuje jakąś formę gry bez podatku. Superbet, STS i Betfan takich promocji nie prowadzą, więc tam 12% schodzi z każdego kuponu, także u Superbetu, który ma najszerszą ofertę ligową z Japonią i Koreą. Warunki u pozostałych sześciu różnią się na tyle, że ta sama trójka z MLB bywa u jednego operatora opodatkowana, a u drugiego nie, stąd zestawienie zakresu, progów, czasu i wyłączeń.

Operator Zakres Minimalny kurs Czas trwania Wyłączenia
Betclic wszystkie kupony do 1000 zł obrotu; powyżej AKO z min. 2 zdarzeniami musi stanowić co najmniej połowę stawek od 1,20 w AKO powyżej 1000 zł obrotu – przy niespełnionym warunku SOLO ze współczynnikiem 0,94
Fortuna wyłącznie kupony BetBuilder, współczynnik 1,14 – od 10.08.2026 wszystkie kupony poza BetBuilder
ETOTO nowe konto po włączeniu opcji zmiany współczynnika od 1,85 60 dni kupony systemowe, sporty wirtualne, środki bonusowe
LV BET tylko kupony AKO kurs łączny od 1,75 45 dni od rejestracji kupony SOLO
forBET kupony w dni robocze 7:00–11:00; w pakiecie powitalnym do 5 zdarzeń – stale w oknie porannym; w pakiecie powitalnym do 10 dni kupony poza oknem godzinowym
TOTALbet AKO od 3 zdarzeń od 1,30 na zdarzenie stale kupony systemowe, specjalne i wirtualne

Z tabeli wynika, że TOTALbet i forBET oferują grę bez podatku stale, a ETOTO i LV BET liczą czas od rejestracji. Stała promocja na AKO wygląda najkorzystniej, dopóki nie spojrzy się na jej konstrukcję.

TOTALbet zwalnia z podatku kupony od trzech zdarzeń po minimum 1,30 każde, co daje kurs łączny niespełna 2,20. Warunek trzech typów ustawia jednak sufit: przy rynkach z wypłatą 95% więcej niż 85,7% osiągnąć się nie da, a pojedynczy zakład bez podatku nie wchodzi w grę. Baseball ogranicza się tu do MLB, bez zakładów na zawodnika. Depozyt przez Paysafecard kosztuje 7,5% prowizji, co przy jednokrotnym obrocie wpłatą zjada ponad 70% z 10,3 punktu zyskanego na podatku. Natychmiastowe wypłaty kończą się na 5000 zł na dobę, potem czeka się do 48 godzin.

Inaczej skonstruowano warunek w LV BET. Liczy się tam kurs łączny od 1,75, więc wystarczą dwa zdarzenia po 1,90, czyli kurs 3,61 i zwrot 90,3%. To najlepszy wariant AKO w całym zestawieniu, ograniczony do 45 dni od rejestracji. Kupony SOLO podatek płacą. Oferta baseballowa obejmuje mecze MLB i spotkania reprezentacji, z typami na zwycięzcę meczu oraz zwycięzcę dywizji, ligi i turnieju, a więc węższą paletą rynków niż u operatorów z run line i zakładami na zawodnika. Bonusy od depozytu wymagają obrotu przy kursie od 1,75, co popycha w stronę kolejnych kuponów.

Betclic działa odwrotnie niż obie promocje na AKO: pierwsze 1000 zł obrotu jest wolne od podatku bez żadnych warunków, także na pojedynczych zakładach. Przy 95% statystyczny koszt takiego obrotu wynosi 50 zł zamiast 164 zł po podatku. Powyżej tego progu kupony AKO z co najmniej dwoma zdarzeniami po 1,20 muszą stanowić połowę stawek. Kto gra głównie SOLO, dostaje współczynnik 0,94, czyli połowę drogi między pełnym podatkiem a jego brakiem. Kupon na run line po 1,90 zwraca wtedy 89,3%, nadal wyraźnie więcej niż 83,6%. Do dyspozycji jest pełny sezon MLB i ponad trzydzieści typów rynków na zawodnika.

ETOTO daje nowemu kontu 60 dni bez podatku, ale tylko po włączeniu opcji zmiany współczynnika i przy kursie od 1,85. Run line po 1,90 przechodzi ten próg, faworyt po 1,50 już nie. Z promocji wypadają kupony systemowe, sporty wirtualne i zakłady ze środków bonusowych, więc bonusu do 500 zł nie da się obracać bez podatku. Obrót trzykrotny tego bonusu wymaga przy tym AKO z trzech zdarzeń, czyli dokładnie tych kuponów, które po podatku zwracają 75,4%.

Fortuna od 10 sierpnia 2026 rozlicza bez podatku wyłącznie kupony BetBuilder, ze współczynnikiem 1,14. Rachunek się domyka: 88 zł × 1,14 to 100,32 zł, czyli praktycznie pełna stawka. Zwykłe AKO z trzech meczów MLB tej promocji nie podlega. To spora strata przy ofercie, która obejmuje MLB, MiLB, Japonię, Koreę i Meksyk. forBET z kolei zwalnia z podatku kupony stawiane w dni robocze od 7:00 do 11:00, a w pakiecie powitalnym do dziesięciu dni i pięciu zdarzeń na kuponie. Baseball obejmuje tam MLB i okazjonalnie ligi azjatyckie, z rynkami na zwycięzcę, handicap i totale, lecz bez transmisji wideo.

Czy opłaca się łączyć typy na baseball w kupon AKO?

Po podatku każde kolejne zdarzenie obniża zwrot o mniej więcej pięć procent jego wartości, a czwórka spada do 71,7%. Bez podatku czwórka daje 81,5%, czyli mniej niż opodatkowany pojedynczy zakład. Granicą sensu są więc dwa, najwyżej trzy zdarzenia, i to wyłącznie w ramach promocji zdejmującej podatek.

Ekran laptopa z neutralną tabelą porównawczą obok piłki baseballowej
Legalne biura różnią się zakresem oferty MLB, transmisjami i czasem wypłat.

Bukmacher na baseball: dziewięć legalnych biur, różnice w transmisjach, stawkach i wypłatach

Skoro o zwrocie z kuponu decyduje głównie to, czy promocja zdejmuje podatek, wybór biura przestaje być kwestią przyzwyczajenia. Bukmacher na baseball różni się od konkurencji czterema rzeczami: zasięgiem lig poza MLB, warunkami gry bez podatku, dostępem do transmisji oraz tym, od jakiej kwoty i jak szybko oddaje pieniądze. Każde z dziewięciu porównywanych biur ma zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych. Kolejność odpowiada szerokości oferty baseballowej i kosztom gry, dlatego wyżej stoją operatorzy z Japonią i Koreą, a niżej ci, którzy kończą na MLB.

Zezwolenie oznacza nadzór, a nadzór kosztuje. Z każdej stawki 12% odchodzi na podatek od gier, chyba że operator prowadzi promocję, która ten koszt przejmuje. Superbet, STS i Betfan żadnej takiej promocji nie mają. Pozostałe sześć biur oferuje grę bez podatku, każde na innych warunkach: z progiem obrotu, minimalnym kursem, liczbą zdarzeń albo oknem czasowym. Drugą ceną legalności są limity. Konta tymczasowe nie pozwalają wypłacać, część operatorów wymaga pełnej weryfikacji przed pierwszą wypłatą, a natychmiastowe przelewy mają dobowe pułapy, po których pieniądze czekają od 48 godzin do 7 dni.

Ceny kursów mierzy wypłata rynku, liczona jako średnia z 67 zdarzeń w piłce nożnej, koszykówce i tenisie. Baseball do tej próbki nie wchodzi, a zatem liczba opisuje ogólną politykę cenową biura, a nie wycenę konkretnego meczu MLB. Rozrzut sięga od 91,11% w Betclic do 94,86% w LV BET, czyli 3,75 punktu procentowego. Na 1000 zł postawionych w ciągu sezonu daje to 37,50 zł różnicy w oczekiwanym zwrocie, zanim podatek w ogóle wejdzie do rachunku.

Zakłady na żywo na baseball prowadzą wszyscy, z rynkami na liczbę runów i wynik inningu. Obraz to inna sprawa. Transmisje ma siedmiu z dziewięciu operatorów, a ETOTO i forBET kończą na zakładach bez wideo, ze śledzeniem kilku wydarzeń naraz lub z podglądem graficznym. Różnią się też warunki dostępu. Superbet pokazuje wybrane mecze bez kuponu i bez dodatniego salda, natomiast STS TV wymaga zalogowania i kuponu postawionego w ciągu ostatnich 24 godzin. Za „darmowy” podgląd w STS płaci się zatem co najmniej 2 zł stawki na dobę, z czego 0,24 zł od razu zabiera podatek.

Minimalna stawka dzieli biura na trzy grupy. Betclic i LV BET przyjmują kupon za 0,50 zł, ETOTO, forBET i TOTALbet za 1 zł, a Superbet, STS, Fortuna i Betfan za 2 zł. Najniższa kwota wypłaty rozkłada się szerzej: Fortuna przeleje już 0,01 zł, Superbet i STS od 1 zł, LV BET i Betfan dopiero od 10 zł. Godziny mają znaczenie u dwóch operatorów, bo Betfan wypłaca od 8:00 do 0:00, a forBET od 9:00 do 23:00. Duże wygrane zatrzymują się na dobowych limitach natychmiastowych przelewów: 5000 zł w TOTALbet, po którym wypłata trwa do 48 godzin, 50 000 zł w STS i 100 000 zł w LV BET.

Liczby rozrzucone po regulaminach dziewięciu biur łatwiej ocenić, gdy stoją obok siebie. W jednym rzędzie znajdują się numer zezwolenia, najniższy depozyt, tempo wypłaty, pakiet powitalny oraz cecha, która najmocniej odróżnia operatora od reszty. Minimalny depozyt dotyczy najtańszej metody płatności, ponieważ u STS i LV BET kwota zależy od wybranego kanału.

Operator Licencja Minimalny depozyt Szybkość wypłaty Bonus Wyróżnik
Superbet Min. Finansów, PS4.6831.5.2019, przedł. 17.04.2025 na 6 lat 1 zł Przelewy24 ok. 15 min, przelew do 2 dni rob. freebet 100% do 200 zł, bez obrotu MLB, Liga Japońska, Liga Koreańska, WBC, ligi meksykańskie i karaibskie
STS Min. Finansów, DAG10.6831.4.2023, do 20.02.2030 2 zł ok. 10 min do dużych banków i PayPal, inne 1–2 dni rob. 100% do 100 zł, 50% do 200 zł, 50% do 300 zł, obrót 2x MLB z zakładami na zawodnika i MVP
Betclic Min. Finansów, PS4.6831.11.2017, przedł. od 05.10.2024 na 6 lat 2 zł zatwierdzenie do 48 h do 100 zł we freebetach za 4 zadania bez podatku do 1000 zł obrotu
Fortuna Min. Finansów, DAG9.6831.4.2023 z 11.01.2024 1 zł od 15 min, tylko przelew, akceptacja ręczna zakład bez ryzyka do 200 zł, freebet 50 zł MLB i MiLB przed meczem i na żywo
ETOTO Min. Finansów, PS4.6831.2.2020 z 29.09.2020 1 zł ok. 15 min w godzinach banku, do 7 dni rob. 100% do 500 zł, obrót 3x 60 dni bez podatku
LV BET Min. Finansów, PS4.6831.9.2016.EQK, przedł. 13.05.2022 1 zł RapidPay ok. 10 min, inne do 2 dni 100% do 600 zł, 50% do 1400 zł, 30% do 2000 zł 45 dni bez podatku na AKO
Betfan Min. Finansów, DAG9.6831.2.2024, do 28.10.2030 2 zł ok. 15 min, 8:00–0:00 3 × 100% do 200 zł, obrót 1x inningi i zakłady na zawodnika
forBET Min. Finansów, PS4.6831.10.2016, przedł. 15.11.2021 na 6 lat 1 zł szybki przelew, 9:00–23:00 Pakiet Rekruta lub Pakiet Bezpieczny bez podatku w dni robocze 7:00–11:00
TOTALbet Min. Finansów, DAG10.6831.3.2023 z 20.10.2023 1 zł ok. 8 min, po limicie 5000 zł do 48 h zakład bez ryzyka do 111 zł stała gra bez podatku na AKO od 3 zdarzeń

Próg wejścia nikogo nie wyróżnia, bo najniższy depozyt wynosi 1 zł albo 2 zł u wszystkich dziewięciu. Różnice zaczynają się przy pakietach powitalnych, które u jednych są freebetem bez obrotu, a u innych wymagają obrócenia kwoty kilka razy na kursach od 1,75 czy 1,91. Sześć biur ma jakąś formę gry bez podatku. Dla obstawiającego baseball liczy się jednak, czy obejmuje ona pojedynczy zakład na MLB, czy tylko AKO, BetBuilder albo poranne godziny.

Superbet

Superbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z Warszawy należy do grupy Superbet i działa w Polsce od 2017 roku, a zakłady przez internet przyjmuje od 2019. Zezwolenie Ministra Finansów nr PS4.6831.5.2019 przedłużono decyzją z 17 kwietnia 2025 roku na sześć lat. Lista lig baseballowych jest tu najdłuższa wśród dziewięciu biur: obok MLB stoją Liga Japońska, Liga Koreańska, World Baseball Classic oraz rozgrywki meksykańskie i karaibskie. Rynki wychodzą poza zwycięzcę z dogrywką i handicap, bo obejmują runy w inningu, strikeouty i auty miotacza. Wybrane mecze da się oglądać bez kuponu i bez dodatniego salda.

Wypłata rynku 94,16% to drugi wynik w grupie, a freebet 100% do 200 zł nie ma ani minimalnego kursu, ani obrotu. Wystarczy depozyt od 20 zł, aktywacja w 14 dni i wykorzystanie w 10. Słabszy punkt to podatek. Bez żadnej promocji, która by go zdejmowała, do gry wchodzi 88% każdej stawki, a przy wypłacie rynku 94,16% oczekiwany zwrot spada do 82,86%. Przed pierwszą wypłatą obowiązuje depozyt przez Przelewy24 lub BLIK i pełna weryfikacja, konto tymczasowe nie wypłaca niczego. Środki przez Przelewy24 docierają średnio w około 15 minut, przelewem bankowym do 2 dni roboczych, wyjątkowo do 7. Biuro pasuje obstawiającym NPB lub KBO, którzy chcą widzieć mecz bez stawiania kuponu dla samego obrazu.

STS

STS S.A. z Katowic, spółka z grupy STS Holding, przyjmuje zakłady na polskim rynku od 1997 roku. Obecne zezwolenie na zakłady przez internet, nr DAG10.6831.4.2023, pochodzi z decyzji z 19 grudnia 2023 roku i obowiązuje do 20 lutego 2030 roku. Oferta obejmuje pełny sezon MLB z zakładami na zawodnika, czyli strikeouty, home runy, RBI i hity, do tego typy sezonowe na MVP. Cashout działa dla kuponów SOLO i AKO, jest też bet builder. Przez STS Pay wypłaty idą całą dobę: na konta w dużych polskich bankach i do PayPal w około 10 minut, inne metody w 1–2 dni robocze, od 1 zł i bez prowizji operatora.

Pakiet powitalny wygląda na 600 zł, ale rachunek jest dłuższy. Bonusy 100% do 100 zł, 50% do 200 zł i 50% do 300 zł wymagają łącznie 1100 zł wpłat, bo maksimum drugiego i trzeciego osiąga się przy depozytach 400 zł i 600 zł. Dwukrotny obrót na kursach od 1,91 to co najmniej 1200 zł stawek, z których 144 zł zabiera podatek. Kupony zamknięte cashoutem i systemowe do obrotu się nie liczą. Natychmiastowe wypłaty kończą się na 50 000 zł na dobę, wyżej czeka się do 7 dni.

Ograniczeń jest więcej. Transmisje STS TV ruszają dopiero po kuponie z ostatnich 24 godzin, aplikacji na Androida nie ma w Google Play, a konto tymczasowe pozwala obrócić do 8000 zł bez prawa wypłaty. Wypłata rynku 93,41% daje szóste miejsce w grupie. Najwięcej zyska tu gracz, który śledzi rotację miotaczy i typuje strikeouty konkretnego zawodnika albo nagrodę MVP, bo rynki na zawodnika i typy sezonowe są wyróżnikiem tego biura.

Betclic

Na polskim rynku Betclic działa od 2018 roku przez maltańską spółkę BEM Operations Limited z grupy Betclic Everest. Siedziba poza krajem nie zmienia statusu, bo nadzór sprawuje Minister Finansów: zezwolenie nr PS4.6831.11.2017 z 26 września 2018 roku przedłużono decyzją z 14 czerwca 2024 roku na sześć lat, licząc od 5 października 2024 roku. W baseballu dostępny jest pełny sezon MLB z ponad trzydziestoma typami rynków na zawodnika. Postawiony kupon można anulować w ciągu 2 minut albo dokładać do niego zdarzenia, do 30 łącznie. Betclic TV transmituje między innymi piłkę nożną, koszykówkę i tenis, a minimalna stawka wynosi 0,50 zł.

Największy atut to gra bez podatku do 1000 zł obrotu, bez dodatkowych warunków. Powyżej tej kwoty kupony AKO z co najmniej dwoma zdarzeniami po kursie od 1,20 muszą stanowić minimum połowę stawek, inaczej SOLO rozlicza się ze współczynnikiem 0,94. Nawet ta gorsza wersja wygrywa ze zwykłym podatkiem: kupon za 100 zł na run line po 1,90 daje 178,60 zł zamiast 167,20 zł, choć do pełnych 190 zł brakuje 11,40 zł. Sęk w tym, że Betclic ma najniższą wypłatę rynku spośród dziewięciu biur, 91,11%. Zatwierdzenie wypłaty trwa do 48 godzin, a pakiet do 100 zł we freebetach rozpada się na cztery zadania z progami kursowymi od 1,20 do 2,00. Biuro pasuje drobnemu graczowi na SOLO, który zmieści się w 1000 zł obrotu.

Fortuna

Marka Fortuna istnieje od 1990 roku, a w Polsce działa od 2005 przez spółkę FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z Cieszyna, należącą do Fortuna Entertainment Group. Zezwolenie na zakłady przez internet nr DAG9.6831.4.2023 wydano 11 stycznia 2024 roku. Japonię, Koreę Południową i Meksyk razem oferują w tej grupie tylko Fortuna i Superbet, a MiLB, przed meczem i na żywo, pojawia się wyłącznie u Fortuny. Rynki obejmują zwycięzcę, handicap i liczbę runów. Transmisji jest wiele dziennie, cashout działa przed meczem i na żywo, a BetBuilder ma podwyższony kurs.

Grę bez podatku Fortuna zawęża do kuponów BetBuilder, rozliczanych od 10 sierpnia 2026 roku ze współczynnikiem 1,14. Z 88 zł netto robi się w ten sposób 100,32 zł, czyli podatek znika, a zostają jeszcze 32 grosze nadwyżki. Zwykły kupon na run line czy totale poza BetBuilderem płaci jednak pełne 12%. Wypłaty idą wyłącznie przelewem bankowym, po pełnej weryfikacji i akceptacji działu finansowego, bez portfeli elektronicznych. Mogą dotrzeć w 15 minut, ale każda dyspozycja przechodzi ręczne zatwierdzenie. Minimalna wypłata 0,01 zł to najniższy próg w grupie.

Zakład bez ryzyka do 200 zł zwraca stawkę w 24 godziny po przegranej i nie wymaga obrotu, o ile pierwszy kupon padnie w 168 godzin od rejestracji i nie zostanie zamknięty cashoutem. Freebet 50 zł po weryfikacji i depozycie zagrywa się jednym kuponem po kursie łącznym od 2,50, w 7 dni. Wypłata rynku 92,43% to drugi najniższy wynik w zestawie dziewięciu biur. Dla kogoś, kto szuka MiLB, jest to cena dostępu do rozgrywek, których u pozostałych ośmiu operatorów nie ma.

ETOTO

E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z Warszawy przyjmuje zakłady przez internet od 2014 roku. Najstarsze zezwolenie, nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17, pochodzi z 28 listopada 2014 roku, obecne, nr PS4.6831.2.2020, z 29 września 2020 roku. W ofercie jest pełny sezon MLB z zakładami na zawodnika. Sekcja na żywo pozwala śledzić cztery wydarzenia naraz, działa cashout i bet builder, transmisji wideo brak. Wypłata rynku 94,00% daje trzecie miejsce w grupie. W godzinach pracy banku przelew dochodzi w około 15 minut, dyspozycje z okna 22:00–8:00 i z weekendów trwają dłużej, regulaminowo do 7 dni roboczych.

Wyróżnikiem jest 60 dni gry bez podatku dla nowego konta. Warunki są dwa: włączona opcja zmiany współczynnika i kurs od 1,85, toteż typowy run line po 1,90 się mieści. Wyłączone zostają kupony systemowe, sporty wirtualne i zakłady ze środków bonusowych. Ostatni punkt uderza w bonus 100% do 500 zł, którego trzykrotny obrót oznacza 1500 zł stawek w 14 dni, czyli średnio 107,14 zł dziennie, na AKO z co najmniej trzech zdarzeń po 1,20 i kursie łącznym od 2,00. Grając pieniędzmi z bonusu, płaci się podatek. Brakuje infolinii, czat działa od 8:00 do 23:00, a liczba rynków na żywo jest ograniczona. ETOTO pasuje graczowi przedmeczowemu, który w pierwszych dwóch miesiącach stawia pojedyncze zakłady na MLB po kursach od 1,85.

LV BET

LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z Katowic działa na polskim rynku od 2016 roku. Zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK z 13 maja 2016 roku przedłużono 13 maja 2022 roku decyzją nr DAG11.6831.4.2022. Część baseballowa obejmuje mecze MLB i spotkania reprezentacji, z typami na zwycięzcę meczu oraz zwycięzcę dywizji, ligi i turnieju, a bet builder działa tylko w piłce nożnej i NBA. Transmisje wybranych meczów są dostępne w aplikacji. Najwyższa w grupie wypłata rynku, 94,86%, idzie w parze z najniższą stawką minimalną 0,50 zł, na równi z Betclic. Przelew RapidPay dociera do kont w wybranych bankach w około 10 minut, a natychmiastowe wypłaty sięgają 100 000 zł na dobę.

Przez 45 dni od rejestracji kupony AKO o kursie łącznym od 1,75 grają bez podatku, co dobrze pasuje do dubletów na MLB. Pakiet bonusowy ma za to ostre warunki. Pełne 600 zł, 1400 zł i 2000 zł z trzech pierwszych depozytów to 4000 zł bonusu, które wymagają wpłat 600 zł, 2800 zł i 6666,67 zł. Czterokrotny, trzykrotny i dwukrotny obrót daje co najmniej 10 600 zł stawek po kursie od 1,75, każdy próg w 30 dni. Czwarty depozyt od 20 zł otwiera cashback 50% do 321 zł, rozliczany na AKO z trzech zdarzeń o kursie łącznym 2,50.

Minimalna wypłata to 10 zł, wszystko poza RapidPay trwa do 2 dni, regulaminowo do 7 dni roboczych, a pieniądze wychodzą wyłącznie przelewem. Pojawiają się zgłoszenia o niestabilności aplikacji na iOS, a wersję na Androida instaluje się ze strony operatora. LV BET najlepiej służy graczowi, który łączy dwa zdarzenia na zwycięzcę meczu MLB w pierwszych tygodniach konta i chce przy tym najwyższej wypłaty rynku w grupie.

Betfan

BetFan Sp. z o.o. z Warszawy przyjmuje zakłady od 2019 roku. Zezwolenie pierwotne, nr PS4.6831.3.2018, wydano 29 października 2018 roku, a obecne, nr DAG9.6831.2.2024 z 28 października 2024 roku, obowiązuje do 28 października 2030 roku. Oferta opiera się na MLB, ale ma rynki na inningi i zakłady na zawodnika, których TOTALbet nie prowadzi wcale. Działa cashout i BetBuilder łączący rynki z jednego meczu. Wypłata rynku wynosi 93,42%, a aplikacja ma w App Store ocenę 4,1, najniższą spośród ocen podanych dla dziewięciu biur.

Pakiet powitalny to trzy bonusy 100%, każdy do 200 zł, od depozytów od 50 zł, z obrotem jednokrotnym na AKO z co najmniej dwoma zdarzeniami po kursie łącznym od 3,00, w 10 dni od aktywacji. Do maksimum potrzeba 600 zł wpłat i co najmniej 600 zł obrotu, co przy 10 600 zł w LV BET wygląda przystępnie. Kłopot tkwi w limicie: wygrana ze środków bonusowych nie przekroczy 2280 zł, czyli progu, od którego zaczyna się 10% ryczałt. Gry bez podatku Betfan nie prowadzi. Wypłaty od 10 zł, po pełnej weryfikacji, działają od 8:00 do 0:00 i trwają średnio około 15 minut, a wybór transmisji jest ograniczony. Freebet 25 zł przy pierwszym depozycie od 75 zł wygasa po 48 godzinach. Biuro pasuje graczowi, który obstawia pojedyncze inningi lub statystyki zawodników MLB i godzi się z pełnym podatkiem.

forBET

forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z Warszawy ma zezwolenie nr PS4.6831.10.2016 z 4 maja 2016 roku, przedłużone 15 listopada 2021 roku na sześć lat. Poza MLB okazjonalnie pojawiają się ligi azjatyckie, z rynkami na zwycięzcę, handicap i totale. Zamiast wideo sekcja na żywo daje graficzny match tracker dla części wydarzeń, a kreator BetArchitekt obejmuje piłkę nożną, koszykówkę i hokej, bez baseballu. Siódme miejsce w grupie pod względem wypłaty rynku, 93,27%, nie wyróżnia biura w żadną stronę.

Bez podatku gra się tu w dni robocze od 7:00 do 11:00, a w pakiecie powitalnym ta korzyść ma osobne limity: dziesięć dni i pięć zdarzeń na kuponie. Do wyboru są dwa pakiety. Pakiet Rekruta łączy zakład bez ryzyka 200 zł, bonus 300 zł i freebet 100 zł. Pakiet Bezpieczny oferuje cashback 1500 zł, 1000 zł i 500 zł na trzy pierwsze kupony od 20 zł, z minimum trzema zdarzeniami po kursie od 1,30, ze zwrotem pełnej stawki i obrotem jednokrotnym w 14 dni. Wypłaty idą wyłącznie szybkim przelewem na własne konto, od 9:00 do 23:00, a aplikację na Androida instaluje się poza sklepem. forBET pasuje graczowi, który stawia w tygodniu przed południem i nie potrzebuje obrazu.

TOTALbet

TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z Warszawy, z grupy Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe, przyjmuje zakłady od 2018 roku. Pierwotne zezwolenie nr PS4.6831.15.2017 pochodzi z 22 marca 2018 roku, obecne, nr DAG10.6831.3.2023, z 20 października 2023 roku. Oferta baseballowa kończy się na MLB, bez zakładów na zawodnika. Mecze z dostępną transmisją są oznaczone w sekcji na żywo, część wydarzeń można oglądać w aplikacji, obok działa match tracker. Wypłata rynku wynosi 93,50%, a przelew dociera w około 8 minut.

Atutem jest stała gra bez podatku na AKO od trzech zdarzeń, każde po kursie od 1,30, z wyłączeniem kuponów systemowych, specjalnych i wirtualnych. Najniższy dopuszczalny kurs łączny to 1,30 × 1,30 × 1,30, czyli 2,197, stąd warunek spełnia nawet zestaw trzech wyraźnych faworytów. Promocja nie wygasa po kilku tygodniach, co odróżnia TOTALbet od ETOTO i LV BET. Zakład bez ryzyka do 111 zł obejmuje pierwszy kupon z co najmniej dwoma zdarzeniami, postawiony w 48 godzin od rejestracji i rozliczony w 7 dni, bez obrotu i bez minimalnego kursu. Po wyczerpaniu dobowego limitu 5000 zł wypłata trwa do 48 godzin. Prowizja 7,5% przy Paysafecard sprawia, że ze 100 zł wpłaty na koncie ląduje 92,50 zł, a na kuponie SOLO do gry wchodzi 81,40 zł. TOTALbet pasuje graczowi MLB, który i tak łączy trzy zdarzenia, a rozczaruje każdego, kto szuka Japonii albo strikeoutów miotacza.

Dłonie ustawiające limit wpłat w aplikacji na smartfonie
Limit wpłat ustawia się przed sezonem, a nie w trakcie serii przegranych.

Baseball u legalnego bukmachera: koszt gry jest znany z góry, a żaden system go nie zmienia

Zakłady u legalnego bukmachera są dostępne wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat. Resztę rachunku da się zrobić przed postawieniem pierwszego kuponu. Przy kursach 1,90/1,90 na run line suma 1/1,90 + 1/1,90 daje 1,0526, więc marża wbudowana w kurs zabiera około 5% i rynek oddaje 95% stawek. Po potrąceniu 12% podatku od stawki zostaje 83,6%. U dziewięciu porównywanych operatorów średnie wypłaty zmierzone w piłce nożnej, koszykówce i tenisie wynoszą od 91,11% do 94,86%, zatem założenie 95% na baseballu jest dla gracza łaskawe.

Sto kuponów SOLO po 10 zł oznacza 1000 zł obrotu, z którego statystycznie wraca 836 zł. Ta sama kwota postawiona na AKO z trzech zdarzeń zwraca 754 zł, czyli oczekiwana strata rośnie ze 164 zł do 246 zł. Różnica 82 zł to cena wyższego kursu i rzadszych wygranych. Promocje bez podatku, na przykład w TOTALbet albo LV BET, usuwają z rachunku 12%, lecz marża zostaje: AKO z trzech zdarzeń bez podatku wciąż zwraca 85,7% stawki.

Każda wygrana na kuponie SOLO po 1,90 z podatkiem zwraca 1,672 stawki, więc do wyjścia na zero trzeba trafiać 59,8% typów. Bez podatku próg spada do 52,6%. Rynek wyceniony na pół na pół wymaga więc od gracza blisko dziesięciu punktów procentowych przewagi nad kursem. Sto kuponów to za mało. Przy takiej próbie przypadkowy rozrzut wyników potrafi wyczerpać bankroll, zanim jakakolwiek przewaga zdąży się ujawnić. Minimalna stawka 2 zł w Superbet, STS czy Fortunie zmniejsza kwotę straty, ale jej odsetek pozostaje taki sam. Podnoszenie stawek po przegranej też nic nie daje, bo każdy kolejny kupon niesie te same 83,6% zwrotu.

Próg 2280 zł należy do planu gry tak samo jak stawka. Wygrana z kuponu powyżej tej kwoty jest objęta 10% ryczałtem, który pobiera bukmacher. Przy stawce 100 zł do gry wchodzi 88 zł, więc granicę przekracza kupon o kursie wyższym niż 25,91. Wystarczy AKO z trzech zdarzeń po 3,00, które daje kurs 27,00. W Betfan ta sama kwota 2280 zł ogranicza wygraną ze środków bonusowych.

Co robić

Czego unikać

Aktualizacja: